Niebanalne propozycje na zwiedzanie Lwowa.

Romantyczne włoskie podwórko…

A może będąc we Lwowie wybrać się w kilka miejsc, nietypowych, niebanalnych, ciekawych? No pewnie! Można na przykład poczuć się jak gdzieś w malowniczym zakątku we Włoszech. Na podwórzu domu №6, nazywanym potocznie włoskim podwórkiem można udać się na romantyczny spacer a także można usiąść przy stoliku i zjeść pizzę przy lampce wina. Ten pomnik okresu Odrodzenia zachwyca swoim urokiem a znajduje się on w kamienicy należącej do samego Jana III Sobieskiego. Na pewno warto wydać symboliczne 10 UAH, na bilet wstępu na patio.

Podwórko rodem z horroru??

A może poczuć się jak na planie horroru? Podwórko zaginionych zabawek zadziwia odwiedzających. Znajdziemy tam lalki bez kończyn, pluszaki brudne od błota, koniki na biegunach stojące pod murem kamienicy. Zdecydowanie to miejsce dziwne, tajemnicze takie trochę creepy. Sami zobaczcie 🙂

A może udać się do kopalni…kawy!?

Byliście już kiedyś w kopalni najprawdziwszej kawy? Po założeniu otrzymanego kasku można udać się do wnętrza Kopalni i Manufaktury Kawy, gdzie w podziemnej piwnicy stylizowanej na starą kopalnię napijemy się świeżo zmielonej i aromatycznej kawy. Kawy, która króluje tutaj we Lwowie, gdyż od 1683 roku za sprawą Jerzego Kulczyckiego – Lwów okrzyknięto kawową stolicą Ukrainy. Znajduje się tutaj także sklep z pamiątkami związanymi z napojem z ziaren. Jest to miejsce trochę bajkowe, trochę niezwykłe jednym słowem klimatyczne – przyciągające tłumy turystów, więc o wolny stolik tutaj bardzo trudno.

SALO – Muzeum Słoniny jedynym takim muzeum w Europie!

A może jednak skierujecie swoje kroki do muzeum i to nie byle jakiego! SALO – Muzeum Słoniny tutaj można osłupieć na widok eksponatów. Podobno jest to jedyna na całym świecie taka placówka- założona przez Borysa Bergera, urodzonego we Lwowie malarza. Znajdziemy tutaj różne dzieła takie jak: nos Mikołaja Gogola, usta Marylin Monroe, popiersie Franciszka Józefa. Jest też instalacja z bijącym sercem umiejscowiona w szklanej lodówce – a wszystko to ze słoniny!

Mieści się tu też restauracja serwująca przysmaki na bazie motywu słoninowego. W menu znajdziemy np. Sushi ze słoniną,deskę słoniny(marynowana, solona, wędzona,pikantna), słoninę jako dodatek w fantazyjnych kształtach 🙂 czy na deser czekoladki ze słoniną.

Wszystkie powyżej opisane miejsca to na pewno ciekawe propozycje na zwiedzanie Lwowa na własną rękę. Warto też się wybrać na wycieczkę po dachach Lwowa. Pisałam już na ten temat tutaj


Powyższe zapiski są wspomnieniami podróży odbytej w dniach: 17-20.08.2019 r.