Będąc w Rydze warto spojrzeć na stolicę Łotwy z lotu ptaka. Podczas swojego pobytu znalazłam bardzo ciekawe punkty widokowe, które przedstawię w tym wpisie…

1. Kościół św. Piotra – najciekawszy punkt widokowy Rygi.

Pierwsze wzmianki o Kościele św. Piotra odnotowano w kronikach już w 1209 roku. Współcześnie jest dużą atrakcją turystyczną, ze względu na wieżę z punktem bardzo ciekawym punktem widokowym na Rygę. W/g wikipedii Kościół św. Piotra jest najwyżej położonym punktem widokowym w krajach nadbałtyckich.

W 1997 r. kościół Św. Piotra został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Poniżej kilka kadrów z surowego wnętrza bazyliki.

2. Wieżowiec Akademii Nauk Łotwy.

Wieżowiec Akademii Nauk Łotwy jest jednym z budynków zaprojektowanych na wzór Siedmiu Sióstr Stalina. Obiekt w klimacie socjalistycznym jest nieco mniejszy od naszego Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Z tarasu 21- piętrowego wieżowca można podziwiać Rygę z zupełnie innej perspektywy.

3.Łotewskie Narodowe Muzeum Sztuki i taras na dachu z widokiem na stolicę Łotwy.

W ostatnim dniu mojego pobytu w Rydze odwiedziłam Łotewskie Narodowe Muzeum Sztuki. Dostępne tam wystawy obejmują bogatą kolekcję łotewskiej sztuki od połowy XVIII wieku do czasów współczesnych. Muzeum w swoich zbiorach posiada też dzieła twórców rosyjskich oraz twórców z innych państw nadbałtyckich. Całkiem przypadkiem odkryłam tam na dachu bardzo ciekawy punkt widokowy!

4. Wieża widokowa w Jurmala.

Polecam serdecznie wyjazd około 10 km na zachód od Rygi nad Morze Bałtyckie do kurortu Jurmała. Tam w Dzintari Forest Park znajduje się drewniana, ażurowa wieża widokowa. Więcej w tym wpisie.


Powyższe zapiski są wspomnieniami podróży odbytej w dniach: 12-15.05.2019 r.